Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szerintetek hasznos memoritere...

Szerintetek hasznos memoritereket tanulni? Érveljetek! Mire jó ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Hmmm... Jó kérdés!

Én érettségi óta semmire nem használtam, vagyis de, néha eszembe jut, és elkezdtem mondani, hogy "Férfiúról szólj nékem, Múzsa, ki sokfele bolygott

s hosszan hányódott, földúlván szentfalu Tróját..." vagy "Látjátuk feleim szümtükhel,

mik vogymuk: isá, por ës homou

vogymuk. Mënyi milosztben

terömtevé elevé miü isëmüköt

Ádámot, ës aduttå valá neki

påråadicsumot házoá..." de ezen kívül szerintem semmi.

Vagy néha ha olyan a szitu "...nem tudom, érzem, de szerteszakít ez a kín."

2015. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
100%
Nekem csak egy érvem vagyon, és lehet, hogy az se nem jó, de úgy képzelem, ahogy az izmaidat edzed a mozgással, úgy az agyad edzed, izmosítod a memoriterekkel, tanítod, hogy megjegyezzen dolgokat, egyre több dolgot... és persze nem csak a memoriterekkel izmosíthatsz fejben, de ez is egy lehetőség, és szerintem nem olyan vészes. Nekem legalábbis nem ártott meg (remélem :D).
2015. febr. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van valami oka, hogy meg kell tanulni. Mármint nem hiszem, hogy szükséged lesz rá, nem hiszem, hogy bármilyen előnyt jelentene, ha tudod a Halotti beszédet például. Szerintem inkább olyan szempontból hasznos, hogy fejleszti a memóriádat, segít a tanulásban és egyre több információt tudsz befogadni, tárolni. Illetve ez valahol az alapműveltség része. Lehet, sőt szinte biztos, hogy nem emlékszel majd az első magyar újság kiadásának évszámára vagy az anyegin-strófára, de egy-egy versrészlet, érdekességek, verselemzések jobban megmaradnak. Én egyébként örülök mikor eszembe jut egy vers, amit két éve tanultam és még emlékszem rá mert nem tudom...olyan jó érzés. :)
2015. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Bizonyos dolgokat érdemes megtanulni kívülről

Gyakorlásnak - főleg Arany Jánostól

2015. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk annak idején a Walesi bárdokat kellett megtanulni kívülről meg a Szózatot, Himnuszt
2015. febr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is kisiskolásoknak, azért kell, hogy fejlesszék a memóriájukat, ha akkor nem csinálsz sok ilyesmit (nem csak verstanulás, egy memória kártya is ilyen) később is lehetnek nehézségeid ilyenekkel.És persze ezt később is érdemes tréningezni.

Másodszor, érettségin jól jön, ha pl szóbelin fejből bedobsz pár idézetet, hanyatvágják magukat a tanárok :D

Harmadszorra: alapműveltség.például azért egy Himnuszt, Szózatot enyhén szólva illik kívülről tudni. (Nem csak az első versszakokat)

Ez az én véleményem. Mondjuk nekem soha nem volt problémám a memoriterekkel, nincs negatív élményem, így biztos könnyebben mondom, hogy igenis érdemes tanulni, legalábbis nekem ebből még csak előnyöm származott. :)

2015. febr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!