Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki volt Woodrow Wilson minisze...

Ki volt Woodrow Wilson miniszeterlnök? Mit csinált? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy házi feladatomhoz kéne hogy mit csinált ő, de az internetes anyagok kicsit zavarosak.Bele kell képzelnem magam a helyébe hogy mit tettem volna,beléptem volna e az első világháborúba,de ehhez tudnom kéne a részleteket.

Kérlek írjátok le nekem.

Köszönöm.



2015. febr. 19. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első vháború idején ő volt az amerikai elnök
2015. febr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Wilson elnök 14 pontból álló javaslatának kéne

utánanézni

2015. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanári pályán dolgozott jogot és történelmet tanított. 1902-ben a Princeton Egyetem elnöke lett, majd 1910-ben New Jersey állam kormányzójává választották. Elnöksége alatt a századfordulós reformpolitika folytatódott Többek között a nevéhez fűződik a Szövetségi Tartalékrendszer (Federal Reserve System) létrehozása is. Tevékenysége elismeréséül 1919-ben Nobel-békedíjat vehetett át. Ellenezte a trianoni békeszerződés néhány pontját. Elrendelte az alkoholtilalmat (Prohibition.
2015. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első világháború végénél ő volt az USA elnöke. Volt neki egy elképzelése a népek önrendelkezéséről, ami miatt Károlyi Mihály nagyon bízott benne. De hát a nagyhatalmi érdek nyilván felülírta az ideákat. És az USA elnöke csak egy volt a győztes hatalmak közül. Mivel Nagy-Britannia és Franciaország vezetői nem értettek vele egyet, nem érvényesülhetett az ő elképzelése.
2021. dec. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!