Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene angol földrajz...

Valaki segítene angol földrajzban?

Figyelt kérdés

Dolgozatot írunk, de nem tudok pár szót...Segítene valaki olyan, aki ért hozzá:

induces

scoars

overriding plates

pyrodast

steam spirng

gas spring

thermal spring

dissolved materials

mad pot

acidic spring

tansion

sluar

blocks

Ezek a szavak..

A helyesírás nem garantált mert nem tudom a saját írásom se elolvasni néha..

Előre is köszönöm.



2015. febr. 22. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek a szavaknak a jelentésére vagy kíváncsi? :)
2015. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen :D
2015. febr. 22. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:

1:indukál

2Nem tudom, mire gondolsz, talán SCAR-heg

3:nyomós lemezek

4-

5:párás tavasz Steam-gőzölni, párás stb

6:gázrugó

7:meleg vizű gyógyforrás

8:oldott anyagok

9:

10:savas tavasz

11:Tension? feszültség, nyomás

12:blokkok/tömb

2015. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem milyen az a savas tavasz? xD
2015. febr. 22. 14:41
 5/10 chtt ***** válasza:

ha ez föci, akkor az indukál mellett az egyes esetleg lehet előidéz, okoz, gerjeszt - nem ismerem a szövege, anélkül meg... :)

2 - hááát, találtam egy olyat, hogy ez a score (bevágás, bevájás, barázda... és még mennyi minden) gael megfelelője... és Martin Jonesnak van egy olyan festménye, hogy "Scoar Dale" (akármilyen völgy:)) - itt a kép, én semmit sem tudtam kiokoskodni belőle

[link]

3. overriding - kiemelkedő - gondolom ez a tektonikus lemezekből az lehet, amelyik épp a másik fölé emelkedik földmozgásnál, de talán majd jön egy földrajz értő, és kisegít

4. ha nem írtad el, gőzöm se nincs, viszont találtam olyat, hogy pyroclast(ic) - piroklaszt(ikus) - ami az idegen szavak szótára szerint vulkáni törmelék

5. gőzforrás

6. erre tényleg a gázrugót hozzák első helyen a találatok, de ha ez föci, inkább valamiféle gázkitörést sejtenék mögötte (a spring jelenti azt is, hogy feltör)

7-8. - jó a hármas megoldása

10. savas forrás

11. - csatlakoznék a hármashoz: tension? - ha föci, akkor talán a nyomás lesz a nyerő

12. slur?

13. jó a blokk/tömb :)


hirtelen ennyi - még ezt az "őrült fazekat" megnézem, hátha rájövök, mi lehet :)))

2015. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Naaagyon szépen köszönöm a segítségedet :DD
2015. febr. 22. 15:12
 7/10 chtt ***** válasza:

Szívesen, sajnos a kilencesre kutyafülét sem találtam, kivéve persze egy halom őrült cserepet a gugli képtelálotoknál, ill. van egy ilyen víznyelő Észak-Írországban... próbáltam rájönni a szöveges találatok szövegkörnyezetéből, milyen föci jelentése lehet, de nem sikerült. Sorry.

Good luck for the test. :)

2015. febr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj :D Majd tippelek ;D

Nagyon szépen köszönöm még egyszer :D

2015. febr. 22. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hello! Ugy latom mar csak a kilences hianyzik, remelem nem kestem el. A mad pot sztem ua. Mint a hot point ami pedig forro pontot jelent es azoknak a menten vannak vulkani/foldmozgasi tevekenysegek, nemtom pontosan
2015. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem még nem késtél el. És köszönöm szépen :D
2015. febr. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!