Szkrisz521 kérdése:

Az A (2;8) és B (11;7) pontokon átmenő kör középpontja illeszkedik valamelyik koordinátatengelyre. a) Mi a kör középpontjának koordinátái? b) Számítsuk ki a kör sugarát! Hálás lennék a segítségért!

2015. febr. 23. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség a megoldáshoz:

[link]

(Két egyenes metszéspontja, két pont távolsága, gondolom megy.)

2015. febr. 23. 16:33
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2015. febr. 23. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:

vagy így:

ha a kör középpontja az x tengelyen van:

(x-u)^2+y^2=r^2

koordinátákkal:

(2-u)^2+8^2=r^2

(11-u)^2+7^2=r^2

ezt kell megoldani:

mivel az r ugyanaz:

(2-u)^2+8^2=(11-u)^2+7^2


Ha a kör középpontja az y tengelyen van:

x^2+(y-v)^2=r^2

2^2+(8-v)^2=r^2

11^2+(7-v)^2=r^2

ez ugyanúgy megoldható

2^2+(8-v)^2=11^2+(7-v)^2

2015. febr. 24. 08:25