Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudna irni nekem...

Hulye.vagy kérdése:

Valaki le tudna irni nekem saul es david tortenetet es david egyeni tortenetet a bibliabol?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1) Igaz, Saulra utóbb megharagudott Sámuel próféta, de azért addig eléggé pozitív elég jelentõs volt ahhoz, hogy, a Magyar Nyelvatan szabályainek megfelelõen nagybetûvel írjuk a nevét. Ha másért nem, hát azért, mert maga az ÚR, áldott Õ mondta Sámuel prófétának, hogy Saul legyen a király. amint késõbb Dávidot is Õ jelölte ki, még gyerekkorában. Dávid meg pláne.

2) Legegyszerûbb, ha elolvasod a Sámuel I., II. könyvét ( Saul ), a Királyok i:, II könyvét ( Dávid ) ( valamennyi ebben is, abban is a másikról is. Ami azokban nincs, a Krónikák I., II. Nem kell megilyedni, nem hosszú egyik sem, a Kiráalyoknak csak az eleje, a többi Salamon és a késõbbiek.

Érdemes a nevet keresni a szövegben, mert Sámuel könyve nem Saullal kezdõdik, sõt, ha jól emléxem, van benne egy Saul, aki még nem a késõbbi király, csak névazonosság.

[link] ( zsidó fordítás ) ; [link] ( katoliku ) ; [link] ( protestáns )

Stefan Heym: Dávid király krónikája (ford. Görög Lívia), Budapest, Európa Könyvkiadó, 1987 - A Biblia alapján írta, de regény formájában, egyessz elsõ személyben, mint történész, akit Salamon azért hív udvarába, hogy megírja Dávid király krónikáját és mint történész hozzáfog a kutatáshoz, így váltakozva hol saját tapasztalatairól ír Salamon korában, hol a kutatási eredményekrõl Dávid korára vonatkozólag. Kapható is, de biztos, h megvan könyvtárban.


( ahogy nekem sincs annyi idõm, hogy komplett történeteket írjak, valszeg másnak se lesz. )

2015. márc. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!