x2 + 2(p-1)x + (p+3) = 0

(a+b+c)x2 - 2(a+b)x +(a+b-c) = 0


Az x2 x négyzetet jelent


Ha valaki el tudná magyarázni hogyan kell ezeket megoldani azt is megköszönném.



2015. márc. 1. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

ax^2+bx+c=0


a=1

b=2(p-1)

c=p+3


Behelyettesíted a megoldóképletbe, oszt annyi.

2015. márc. 1. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Paraméteres egyenletekhez valamilyen kérdés szokott tartozni:

a paraméter mely értékénél van

- egy megoldása,

- két valós gyöke,

valami ilyesmi.

Ezeknél nincs ilyen?

2015. márc. 1. 18:11
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es köszi,ennyire én is rájöttem,behelyettesítettem,utána nem tudom,mit csináljak


2-es nem,nem tartozott hozzá kérdés,csak az egyemleteket írták fel a táblára

2015. márc. 1. 18:18
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Így nem tudok segíteni. Ilyenre gondoltam:

[link]

2015. márc. 1. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A második:

x = 1, vagy

x = (a + b - c) / (a + b + c)}

2015. márc. 1. 18:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 1. 19:19