Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikában a nagy U minek a...

Fizikában a nagy U minek a jele? És mi a mértékegysége? A dinamika leckénél jött elő

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 18:58
 1/10 chtt ***** válasza:
51%

És nincs benne a tankönyvben? Hát hüle egy taneszközöket gyártanak manapság.

Gyerekkoromban a feszültség jele volt, s mértékegysége a volt. :)

2015. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Írd ide vagy szkenneld ide azokat a sorokat amiben előjött.
2015. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 chtt ***** válasza:

"Írd ide vagy szkenneld ide azokat a sorokat amiben előjött."


Miért? Ha egyszer a feszültség jele (OK, elektromos feszültségé) a fizikában, lehet másé is? Nem kekeckedni akarok, tényleg érdekel, hogy ez lehetséges-e?

2015. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sok helyen. Pl. Delta Va=Ua-Va

U=mv

M

En arra tippelek hogy a lendületè nem?

2015. márc. 1. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:

> „Nem kekeckedni akarok, tényleg érdekel, hogy ez lehetséges-e?”

Persze, lehetséges, bármi jelölhet bármit. Csak le kell írni, hogy mit jelent.


A 19:23-as komment alapján sebesség dimenziójú, és gondolom, hogy konkrétan valamilyen ütközés után felvett sebességet jelent. De tényleg jobb volna, ha a kérdező hosszabban idézne a könyvből, esetleg a fejezet elejére lapozna, és alaposan végig olvasná, ami oda van írva, abból derül ki biztosan. (Vagy ha nem derül ki, akkor tényleg sz** a könyv.)


(Az „U=mv

M”-et U = m/M*v-nek értelmeztem.)

2015. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha dinamikáról van szó, akkor például itt az ütközés utáni sebességeket jelölik nagy U-val:

[link]

Tehát nem csak villamos feszültséget jelölhetnek vele.

2015. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 chtt ***** válasza:
Köszönöm szépen a válaszokat. A magam részéről teljesen el vagyok képedve, és minden létező kalapomat megemelem a reál tárgyak értői előtt. (Így utólag nézve el sem hiszem, hogy átvergődtem a fizikán és társain annak idején:)
2015. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

> „A magam részéről teljesen el vagyok képedve, és minden létező kalapomat megemelem a reál tárgyak értői előtt. (Így utólag nézve el sem hiszem, hogy átvergődtem a fizikán és társain annak idején:)”

Hasonlóan érzek az irodalom iránt…

2015. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 chtt ***** válasza:
:DD
2015. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sok mindent jelölhet, valóban az elektromos feszültség a leggyakoribb, illetve vele együtt a potenciál is.

Országonként, koronként, iskolánként eltérhetnek a jelölési szokások, amelyek a természettudományban soha nem kőbe vésettek. Az iskolákban viszont igyekeznek többé-kevésbé egységes jelölésrendszert fenntartani, legalábbis Magyarországon belül.

Tényleg a szövegkörnyezet segíthet eldönteni, ha valami nem szokásos jelentése van, de minden könyvben benne is kell lennie, hogy mit mivel jelölnek.

2015. márc. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!