Valaki megtudja oldani?

Figyelt kérdés

ma vettük a középponti és kerületi szögeket.

Nem értem ezeket a feladatokat. A házira holnap jegyet kapunk, külön lapra kell beadni. Aki megtudná oldani annak nagyon hálás lennék.


1. Feladat

egy adott körben mekkora kerületi szög tartozik azon ívekhez, amelyek középponti szögének nagysága

(mindegyik feladatnál 6 feladat van csak a "b"-ket kell megoldani)

b, 138fok;


2. Egy adott körben mekkora középponti szög tartozik azon ívekhez, amelyeken nyugvó kerületi szögek nagysága

b, 84fok;


3. Egy kör adott ívén nyugvó kerületi és középponti szög nagyságának összege

b, 210fok;

Számítsuk ki a kerületi és a középponti szög nagyságát az egyes esetekben!


4. Mekkora kerületi szög tartozik a kör azon ívéhez, amelynek hossza a kör kerületének

b, 7/12 része;



2015. márc. 3. 00:20
1 2
 11/18 Tom Benko ***** válasza:
100%
@10: Hogy értelmes kérdésekre válaszoljunk.
2020. márc. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%
Föl tett egy értelmes kérdést, erre kapott olyan válaszokat hogy old meg magadnak bmeg. most szerinted😂?
2020. márc. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
31%
Oké értem én hogy hajnali fél egykor már nem igazán várható válasz a kérdésre, de ha már oda írja hogy ő tudja a választ akkor mi a retekért nem írja oda? Nem hiszem hogy 5 órába telt ezeket lejegyzetelni neki
2020. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mi a francért kell vitatkozni egy ötéves kérdés alatt? :D
2020. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Tom Benko ***** válasza:
100%
@12: Nem. Feltette a háziját, hogy hátha lesz valami marha, aki megcsinálja helyette.
2020. márc. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#14 mert magyar vagyok és csak úgy tombol bennem az igazságérzet😂
2020. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#15 értem, de ha tényleg fingja nincs az egészről, még ahhoz se, hogy hol kezdje el, akkor kérhet attól segítséget aki esetleg el tudná magyarázni, hogy hogy kell levezetni egy ilyen egyenletet. Ha úgy gondolod, hogy nem érdemli meg hogy segíts neki (vagy netalántán még te se értesz hozzá) akkor minek szólsz hozzá? Szard le ennyi, nem kell rá reagálni, mert csak pazarlod a drága idődet.
2020. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Tom Benko ***** válasza:
@17: Rossz oldalról közelíted meg. Kezdjen bele, mutasson valamit, ami alapján segíteni tudok. Az a baj, hogy mindenki be van tojva, hogy mi van, ha hibás, ez a magyar oktatás rákfenéje.
2020. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!