Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kellene egy kis segítség. Itt...

Atko06 kérdése:

Kellene egy kis segítség. Itt láthatók a kőszívű fiaból idézetek az kellene hogy ki mondja kinek?

Figyelt kérdés
A. Mondjad, otthon vagyok – anyám házánál vagyok – a haza sírjában vagyok. Te pedig légy férfi, és ne hagyd el magadat! Élj családunknak, kit tartson meg . B. Madame! Én megyek Amerikába! Oda, remélem, nem tetszik utánam jönni! C. Olvastam soraidat, mikben felszólítasz, hogy boldogságodban vegyek részt, és szeressem én is azt a némbert, kit menyasszonyodul megnevezsz. D. Én itt egy éjjel sem maradok tovább. Veszem nyakamban erdőt.

2015. márc. 4. 18:17
 1/2 chtt ***** válasza:

itt fenn van az egész regény:

[link]

megnyitod a megtekinthető változatot wordben - crtl+F, bemásolod az idézetet, s már meg is vagyon.

Az első pl. Jenő levelének tűnik, amit a bátyjának írt a kivégzése előtt. A másodikat szerintem Palvicz fia, Palvicz Károly írja az anyjának, Plankenhorst Alphonsine-nak... de hagyok Neked is, nem venném el a sikerélmény lehetőségét. :)

2015. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Édes drága gyerekem, megértem, hogy lusta vagy olvasni, de legalább józan paraszti eszed lenne és megkérdeznéd a kedves Google barátodat.
2015. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!