Kik az udvar 1848. őszi támadásához kapcsolódó személyek?

Figyelt kérdés
Windischgrätz, Jellasics, Ferenc József, Móga János, V. Ferdinánd, Bem József. Ezek közül kik voltak?

#támadás #csata #Jellasics #Ferenc József #Bem József #1848. ősz #Móga János #V. Ferdinánd
2015. márc. 8. 15:38
 1/5 chtt ***** válasza:

Tankönyv???

gugli?


Ha már a tankönyv nem segít, bepötyögöd a gugliba a neveket...


"Fut Bécs felé Jellacsics, a gyáva, Seregének seregünk nyomába'"

Az 1848. szeptember 29-i pákozdi csata után néhány nappal Móga János megindította a magyar csapatokat Jellasics üldözésére...

Gyanús :)

Ferenc József - uralkodik: 1848. dec. 2. (- 1916. nov. 21.) -- hm, december nem igazán ősz - ha nem FJ, ki marad, aki uralkodó lehet? Na ki?

Móga és Bem akkor is kiesik, ha nem szereted a törit, de egyébként ott voltál minden márc. 15-i ünnepélyen, s még ha nem is figyeltél, akkor is meg kellett vón ragadni valaminek... az alsós olvasmányokról nem is beszélve.


Bocs, de olyan szomorú, hogy meg sem próbáljátok. Ez azért nem egy megoldhatatlan feladat. Hogy a pitypalatyba akartok jól kereső foglalkozást, ha legegyszerűbb feladatok megoldását is mástól várjátok?

2015. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Szeretem a törit, érdekel, az ünnepélyek is tudom miért vannak, nem csak unaloműző az egész. Az alsós olvasmányokból viszont nem ragadhatott rám semmi, ugyanis egészen más olvasókönyvünk volt, inkább népmesék, mesék és versek voltak benne, emlékszem. Ami egészen furcsa, hiszen a testvérem most negyedikes, ők már olvasnak ilyenekről.

Legelőször értelem szerűen a tankönyvhöz fordultam, Jellasicsot eleve tudtam, Ferenc Józsefet megtaláltam. Végül mikor már nem találtam az anyagban több nevet, a Google-ben néztem utána, de ott mindenről olvastam, csak őszi hadjáratról nem. Végül ezért kérdeztem meg itt, mert bizonytalan voltam. Az összes többi kérdést megkerestem, és eleve nem szoktam másokkal megoldani a házimat.

2015. márc. 8. 18:00
 3/5 chtt ***** válasza:

Oké, nem bántásiból írtam, bocsi. Azt meg kicsit sem bánon, hogy alsóban nem ilyesmit olvastatok.

A magam részéről - csakis megerősítésként :) - Jellasicsot és V. Ferdinándot nevezném meg főbűnösként. :) Winsischgrätz - úgy rémlik - még a bécsi forradalom leverésével volt elfoglalva, szóval W.-t és Ferenc Jóskát az udvar második támadásához tenném. Remélem, nem lőttem nagyon mellé. :)

2015. márc. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Metternich ?
2015. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:

Nekem nem úgy tűnik, hogy Metternich fel vala sorolva a lehetőségek közt, kedves #4. (A népszerűtlenséget és az okoskoskodás/fontoskodás vádját - annak minden következményével együtt - vállalva halkan hozzátenném, utána szoktam nézni, mielőtt leírok valamit:


"Az 1848-as forradalmak karrierjének a végét jelentették. A bécsi tömeg a lemondását követelve tüntetett kabinetje előtt. A császár 1848. március 18-án fogadta el Metternich lemondását, a herceg pedig ezek után családjával Angliába költözött. Itt visszavonultan éltek Brightonban és Londonban. Metternich 1849 októberében Brüsszelbe ment, 1851 májusában johannisbergi birtokára, szeptemberben pedig visszatért Bécsbe, ahol 1859. június 11-én elhunyt.")


Nem hinném, hogy Metternich nagy szerepet játszott az őszi támadás idején. :)

A magam részéről maradok Jellasicsnál és V. Ferdinándnál.

2015. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!