Ha egy téglalap hosszúságát 6 m-rel növeljük, szélességét pedig 3 m-rel csökkentjük, a téglalap területe nem változik. Nem változik a terület akkor sem, ha eredeti hosszát 3m-rel kisebbítjük, szélességét pedig 2,4 m -rel növeljük. Határozzuk meg a téglalap méreteit!2015. márc. 9. 18:33
1/2 anonim válasza:
ab=(a+6)(b-3)=ab-3a+6b-18
ab=(a-3)(b+2,4)=ab+2,4a-3b-7,2
-3a+6b=18
2,4a-3b=7,2
1,8a=32,4
a=18
b=12
2/2 A kérdező kommentje:
Köszöntem!
2015. márc. 9. 19:25