Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a henger felszínének képlete?

Mi a henger felszínének képlete?

Figyelt kérdés

Hihetetle,de én még a matek könyvembe se találom -.-"

A Wikibe hülyén van leírva.A google-be se találom xD Pls vki írja le.


2015. márc. 14. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
2015. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Az, hogy nem érted a Wikipédiát, az nem azt jelenti, hogy hülyén van leírva... Teljesen jó és egyértelmű.
2015. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
47%

A gugliban hogy a fenyőben nem találod? Beírtam: henger felszíne (még csak nem is idézőjelek közé), s a második találatban letekerve a feladatokig ezt találtam:

A = 2 ⋅ T alap + T palást

[link]

a harmadikban ezt:

A = 2 ∙ T(a) + T(p)

[link]

aztán nem kerestem tovább, mert aki ennyiből nem találja ki...


:)

2015. márc. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Imádom,hogy felteszek egy normális kérdést,és csak az okoskodás megy. Ennél szánalmasabb dolgot még nem láttam,utolsó,képes voltál ezt beírni a google-ba,csak azért,hogy bizonyítsd hogy én vagyok a hülye? Ahelyett,hogy okoskodsz,akár segíthettél volna. Egy normális ember volt,aki leírta érthetően üzenetben,okoskodás nélkül.
2015. márc. 14. 10:31
 5/6 chtt ***** válasza:
0%
Tévedsz, azért írtam, mert egyrészt nem értettem, másrészt meg, hogy segítsek. Mert elképzelhető, hogy valamit elnéztél. Vagy nem gondoltál arra, hogy lejjebb pörgess. Vagy bármi. Bárkivel előfordulhat, Veled is, velem is. Ha megnyugtat, bármilyen érthető és világos is mások számára a Wiki képlete, nekem kínai, szóval én is hülye vagyok, nem csak Te. Bocs, megbántani nem akartalak, de akkor sem értettem, hogy a kutyafülébe nem találtad meg a guglin. Nem tudom, mentség-e, hogy szőke vagyok. Ha igen, tudd be annak, ha nem... hát így jártam. :)
2015. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:

ui.: nem képes voltam azért, hogy... hanem beírtam, mert így szoktam megnézni, ha valamit nem tudok, márpedig a henger felszínét jó 37-38 éve tanultam utoljára, azóta soha szükségem nem volt rá... szerinted tudtam kívülről? Megnéztem az #1. linkjét, utána megszokásból beírtam a gugliba (még akkor szoktam ellenőrizni a dolgokat, amikor olyanra válaszolok, amit biztosra tudok - én így működök, más meg másként, ez van)

ui.2:

egy emberke nem okoskodott, s Te ebből nyomban megtanultad, hogyan keress a guglin (jó, nem állítom, hogy az enyémből megtanulható volt, szóval jogos a pirospacsi:)

További szép napot!

:)


"Ne halat adj az éhezőnek, inkább tanítsd meg halászni"

2015. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!