2015. márc. 14. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
i=-z^6
2015. márc. 14. 14:45
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt megnézted?

[link]

2015. márc. 14. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:

z=r*e^(i*fi) alakban írva:


z^6=r^6*e^(i*6fi)


mármost ez egyenlő -i-vel, amire:


-i=cos(3Pi/2)+i*sin(3Pi/2)=e^(i*3Pi/2)


a két exp. alak összevetésével:


6fi=3Pi/2


ebből pedig: fi=Pi/4


tehát z=e^(i*Pi/4)=cos(Pi/4)+i*sin(Pi/4)


azaz


z=gyök(2)/2+i*gyök(2)/2

2015. márc. 15. 01:06
 4/4 anonim ***** válasza:

az előbbihez még továbbiak is tartoznak:


-i=cos(3Pi/2+k2Pi)+i*sin(3Pi/2+k2Pi)=e^(i*3Pi/2)


...


6fi=3Pi/2+k2Pi


fi=Pi/4+kPi/3


és ezekkel is felírhatók további megoldások:


z=cos(Pi/4+kPi/3)+i*sin(Pi/4+kPi/3)

2015. márc. 15. 01:09