Sziszka7249 kérdése:

Határozza meg a következö összeget 5+55+. +5555.5? 10-szer

köszi

2015. márc. 16. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
555
2015. márc. 16. 14:26
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Gondold végig: az egyes helyiértékeken hány ötös áll, hogyan írod fel a helyiértékeket!
2015. márc. 17. 07:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt arra kell visszavezetni, hogy


9+99+999+...


összeg mennyi, ennek ugyanis az 5/9-szerese a keresett összeg.


a fenti összeg pedig (10 tag esetén) 10-zel kisebb a


10+100+1000+...


összegnél, ami 1111111111.


Tehát az erederti összeg:


(1111111111-10)*5/9=(1111111101)*5/9


A lényeg ebben, hogy akáráhány jegyig működik és 5 helyett bármelyik egysjegyű szám esetén.

2015. márc. 17. 17:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, az utóbbit elkapkodtam!!!!!

Helyesen a közepétől:



a fenti összeg pedig (10 tag esetén) 10-zel kisebb a


10+100+1000+...


összegnél, ami 11111111110.


Tehát az eredeti összeg:


(11111111110-10)*5/9=(11111111100)*5/9


A lényeg ebben, hogy akárhány jegyig működik és 5 helyett bármelyik egyjegyű szám esetén.

2015. márc. 17. 23:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy nem enged 11-jegyű számokat!!!!

Vagyis nem én rontottam el ezek szerint....

2015. márc. 17. 23:22