Hogyan jön ki erre az egyenletre : 440=2*5 (n-1) *3 (per) 2 ez az egész *n, ez a megoldás: 0=3n2 (négyzet) +7n-880?


2015. márc. 21. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak nem egy számtani sorozat összegképlete? :) Ha így van, akkor egy + lemaradt:


440=((2*5+(n-1)*3)/2)*n /összevonunk, kibontjuk a külső zárójelet


440=((10+(n-1)*3)*n)/2 /szorzunk 2-vel


880=(10+(n-1)*3)*n /kibontjuk a külső zárójelet


880=10*n+(n-1)*3*n /újból kibontunk


880=10*n+3n^2-3n /összevonunk


880=3n^2+7n /-880


0=3n^2+7n-880


Gondolom ennek kellett kijönnie.

2015. márc. 21. 12:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:))
2015. márc. 22. 10:30