Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A fűt-fát szókapcsolatban a...

A fűt-fát szókapcsolatban a szóalkotás melyik módja található?

Figyelt kérdés

A, Ikerszó

B, Álikerszó

C, Szóösszevonás

D, szóismétlés



#ikerszó #Fűt-fát
2015. márc. 21. 11:14
 1/4 anonim válasza:
szerintem a B
2015. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ikerszó
2015. márc. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ikerszó

Az ikerszó olyan mellérendelő szóösszetétel, amelyben az egyik összetételi tagnak nincsen jelentése. Az ikerszókat hagyományosan aszerint csoportosítjuk, hogy két tagjuk között milyen hangrendi megfelelések vannak: magánhangzó-eltérés a szótőben, pl. gizgaz, mendemonda, dirmeg-dörmög; mássalhangzó-eltérés a szótő elején, pl. ejnye-bejnye, csigabiga, irul-pirul; magán- és mássalhangzó-eltérés, pl. izeg-mozog, zenebona, sebbel-lobbal. ezt találtam az interneten. Szerintem a Fűt és a Fát is értelmes szó magában. Én álikerszó-t jelöltem, remélem helyesen.

2015. márc. 21. 21:12
 4/4 anonim válasza:
én is az álikerszóra tippeltem
2015. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!