Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kedves Matekosok! Szükségem...

Kedves Matekosok! Szükségem lenne a segítségetekre, ti ezt értitek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hosszú a feladat szövege, de azt mondták, nem nagy számolás. Én viszont nem értem, hogyan lehet ezt megcsinálni.


Szóval:


Karcsi kerékpárral jár iskolába lakatja egy hatjegyű zárkobinációval nyitható ki, ahol a zár minden számjegye 0-9 közül kerülhet ki.

a) Hányféleképpen állítható be a zárkombináció?

b) Karcsi olyan zárkombinációt állított be, amelyben elrejtette születési évszámát is (vagyis születési évének négy számjegyét egymás után a megfelelő sorrendben helyezte el). Ekkor hányféleképpen állítható be a zárkombináció?

c) Egy idő után Karcsi megváltozza a kombinációt, de az újat - mivel pár hétig nem használta a kerékpárt - sajnos elfelejtette. Arra emlékezett, hogy a hatjegyű szám utolsó két számjegyéből adódó kétjegyű szám 5-tel osztható és a hat számjegy között négy darab 0 szerepel. Legfeljebb hány számkombinációt kell kipróbálnia, hogy biztosan ki tudja nyitni a zárat?


Légyszi ne csak végeredményt mondjatok, mert abból én sajnos nem értem meg, elég sötét vagyok ehhez.


Tudom, hogy hévége van, és nem a ti problémátok, de nagyon hálás lennék, ha valaki segítene! :)


Köszönöm szépen előre is!


2015. márc. 21. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A: 10*10*10*10*10*10

B: Erre nem válaszolok, mert nem egyértelmű, hogy 2000 ezer után született, vagy esetleg előbb.

C? szintén nem válaszolok, mert ha az utolsó két számjegy 5-tel osztható, akkor nyilvánvalóan az egész szám is, tahát a 6. számjegy vagy 0 vagy 5.

Na mégis.



Akkor nézzük.

Én 2 részre bontom, hogy 5-re vagy 0-ra végződik.


Ha 5-re: Akkor van 4 darab 0 valahol. AZ ötös adott a végén, tehát nem számít. Egy szám marad szám már csak, ami 9 érték lehet, ezt az értéket 5 helyen veheti fel, vagyis 45.


ha 0-ra végzódik: Akkor csak már 3 nulla marad, és 2 másik szám, ami 1 és 9 között lehet. Ez 9x9 = 81. Ezt 2 helyen vejeti fel, mert 0 marad, vagyis 81*2 = 163


163 + 45 = 208


Lehet mellé lőttem, de én így számoltam.

2015. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
162 :D bocsi :D 81x2
2015. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
illetve a B-hez még annyit, hogy nem tudni, hogy Karcsi hány éves, melyik évben gyártottak először ilyen kerékpár lakatot. Ezek közül minden év játszik, vagy csak a ti osztályotokba járók születési éve, ami vagy x vagy x+1, ja, bukottak is számítanak?
2015. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nem kell túlkombinálni a B-t. van 4 számjegy lefoglalva. lényegtelen, hogy mi. ha leg előre rakta akkor 10*10. ha középre tette akkor is 10*10 lehetőség van, és uyganez igaz a legvégére is. ha ezt vesszük akkor szeintem 300 lehetőséget kell megvizsgálni.


ja és a Cnél, az 5ös végződésűekre szerintem csak 9 van, elvégre a 05 az nemépp egy kétjegyű szám, hanem simán 5 az. legalábbis szerintem.


amúgy elsőhöz alapjáraton, hogy megértsd. 1. helyre a lakatra 10 szám közül választhatunk. a második számjegy, mivel nem függ az elsőtől, ezért ugyanígy 10 számot választhatunk és ezek így tovább. ezáltal lesz a 10^6 (10 a hatodikon) a megoldása

2015. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!