Szabi_ka97 kérdése:

Matek hazi szoveges feladat?

Emese almat es barackot vasarolt,osszesen 10kg-ot.Mindkettobol ugyanannyit fogyasztott el,igy az alma harmada es a barack fele fogyott el.Hany kg almat illetve barackot vasarolt?
2015. márc. 26. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

alma=x

barack=y

x+y=10

x/3=y/2

(3y)/2+y=10

3y+2y=20

y=4

x=6

6kg alma 4kg barack

2015. márc. 26. 13:35
 2/2 Trafó1 ***** válasza:
6kg alma.4kg barack
2015. márc. 26. 13:37