Tudnátok segiteni a matek leckemben?


Jani megkerte a szuleit,hogy gondoljanak egy-egy szamra 1-tol 9-ig. Anyjatol azt kerte,hogy az altala gondolt szamot vonja ki 11-bol es szorozza meg 60-nal, apjatol pedig azt,hogy az altala gondolt szamot szorozza meg harommal. Ezutan elovett 5 kartyat,amelyeken egy-egy szam volt 1-tol 5-ig, es megkerte a kishugat,hogy valasszon kozuluk egyet,ugy,hogy o ne lassa,majd megkerte a szuleit,hogy az elozoleg kapott eredmenyeiket adjak ossze,az eredmenybol vonjak ki a huga altal valasztott szamot es a szulok gondolt szamai osszegenek a 10-szereset,majd a kapott szamhoz adjanak hozza 110-et, es mondjak meg az eredmenyt.


Ha az apa gondolt szamat a-val, anyaet b-vel, a hugaet c-vel jeloljuk,akkor milyen osszefuggessel tudjuk felirni a vegeredmenykent kapott szamot?



2015. márc. 29. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:

(11-b)*60

a*3

c

(11-b)*60+a*3-c-10*(a+b)+110=660-60b+3a-c-10a-10b+110=770-7a-70b-c

2015. márc. 29. 11:00
 2/3 anonim ***** válasza:

Na akkor most jól figyelj, mert nem írom le kétszer!

8x2-3 az +2x2 abból meg elveszel 2-őt az meg négyzetre emeled és szorzod 3-al, adj hozzá 7-et és vegyél el belőle 3-at majd vonjál gyököt belőle és szorozd meg 12-vel.

Az így kapott eredményt oszd el még 2-vel.


Azért így írtam neked, mert így érthető!

2015. márc. 29. 11:16
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom.

Es azt nem tudjatok,hogy:

Mi a harom szam ha az eredmeny 646?

2015. márc. 29. 14:01