Hogy kell ezt az azonosságot használni? (logaritmus)


A feladat: lg(X)+k*lg(Y)=lg(Z)

Tudom, hogy az azonosság használatával ilyesminek kellene kijönni: lgX*Y

DE Mi lesz a logaritmus előtti szorzattal? A hatványkitevőbe kerül? lg(X*Y)^k



2015. márc. 29. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak az y kitevőjébe megy, és akkor lg(x*y^k)=lg(z)-t kapjuk, erre x*y^k=z.
2015. márc. 29. 17:46
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2015. márc. 29. 18:31