Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 8. -os unokám arra kért, hogy...

Jánosi Károly kérdése:

8. -os unokám arra kért, hogy mondjak neki egy olyan értelmes magyar szót, amely igéből, és az ahhoz kapcsolódó ákony szóból áll. Sokat töprengtem, de csak nem jutott eszembe egy ilyen szó sem. Segíthet ebben valaki nekem?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 3. 16:26
 1/8 piriiiii ***** válasza:
Ákonyra végződő szó nincs (mármint abban az esetben, mikor az ákony toldalék). Ékeny és ékony képzős szavakat mondhatok, de ákonyt nem.
2015. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Filoztam rajta...de tenyleg nem lehet. Lankadákony az egyetlen olyan ami lehet ertelmes.
2015. ápr. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:
Csakhogy az is lankadékony. :)
2015. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudom...
2015. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű, hogy nincsen. A mély hangrendűekhez -ékony (fárad, lankad) formában kapcsolódik - legalábbis a példáknál, amiket megnéztem.
2015. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak -ékony-nyal van

(aluszékony)

2015. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kössz a kommenteket! A hajlékony szó lehetne a kérdéses ige. Hajlákony kellene, hogy legyen, de ezt nem ilyen formájában alkalmazzuk. A hajlik ige nem cserélődhet fel a hajlék szóval, mert az igazándiból mást jelent.
2015. ápr. 4. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:

alákonyul


ige: al, mint alszik

2019. febr. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!