Mit jelent a matekban a kettőspont-egyenlőség űű: =űű jelölés?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 4. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Definíció szerint egyenlő. Elég, ha csak egyenlőségnek olvasod.
2015. ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
akkor mi értelme van a kettőspontnak? bocsi az űkért csak a GYK azt hitte, hogy smile :)
2015. ápr. 4. 13:21
 3/4 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne
2021. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint írtam annak idején, jelentésbeli különbség van köztük. A sima egyenlőségjel azt mondja meg, hogy két "valami" egyenlő. Például 5=5, vagy sin^2(x)+cos^2(x)=1


A := esetén én döntöm el egy "dologról", hogy mit jelentsen, vagyis mivel legyen egyenlő. Például az A bármit jelenthet a matematikán belül. De ha azt mondom, hogy ez jelölje mondjuk a páros számok halmazát, akkor ezt írom fel: A:={páros számok}


A helyzet az, hogy máshol is kellene ezt a jelölést használni, de valahogy csak a halmazelméletben használjuk (illetve a programozók szokták még használni, hasonló célzattal); például ha adott egy kifejezés, mondjuk 4x+5, és az a kérdés, hogy x=3 esetén mi a kifejezés értéke, akkor gyakorlatilag itt is a := jelölést kellene használni, mert az x nem egyenlő a 3-mal, hanem én tettem egyenlővé vele/adtam neki az értéket/definiáltam az értékét. Tehát x:=3 esetén a kifejezés értéke 4*3+5=18.


Aztán hogy régen így használták, csak kikopott, vagy alapból nem is így írták fel, nem tudom, de a := szimbólum jelentése alapján többször kellene használni, mint ahányszor valójában használjuk.

2021. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!