Az ABC háromjegyű számot megszorozzuk a DEF háromjegyű számmal. A szorzat háromszorosa megegyezik az ABCDEF hatjegyű számmal.
2015. ápr. 7. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ABC háromjegyű szám: 100A+10B+1C

DEF háromjegyű szám: 100D+10E+1F.

(100A+10B+C)(100D+10E+F)*3=100 000A + 10 000B + 1000C + 100D + 10E + F.


Lehet valahogy így kell kiindulni, én így kezdeném.

Egyébként hányadikas feladat ez? :D

2015. ápr. 7. 17:55
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy esetleg

ABC*DEF=1000ABC+DEF

DEF= (1000ABC+DEF)/ABC

DEF= 1000+DEF:ABC

DEF-1000=DEF:ABC


Nem tudom, még gondolkodok :D

2015. ápr. 7. 18:02
 3/9 A kérdező kommentje:
elvileg 12-es de egyetemistáknak se adnám
2015. ápr. 7. 18:57
 4/9 A kérdező kommentje:

De a számokat is meg kéne határozni :D

az f az lehet 5 vagy 6 és akkor a c az talán 1 vagy 5

2015. ápr. 7. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Előbb rosszul írtam :c

ABC*DEF*3=1000ABC+DEF

3DEF=1000+DEF:ABC

3DEF-1000=DEF:ABC


3DEF nagyobb mint 1000, tehát DEF>333

DEF-nek osztója az ABC.

DEF:ABC lehet 0-9 között.

Ha az osztás eredménye 9, akkor 3DEF1009, így DEF nem egész, nem jó.

Ha az osztás eredménye 8, akkor 3DEF=1008, így DEF=336, ABC 336:8= 42 lenne, így kétjegyű, ez sem jó.

Ha az osztás eredménye 7,6,4,3,1,0, akkor 3DEF nem lenne osztható 3-mal, így nem jó.

Ha az osztás eredménye 5, akk 3*DEF=1005, DEF=335, ABC=335:5=67, így se jó.

Ha az osztás eredménye 2 (utsó lehetőség :D), akk 3*DEF=1002, DEF=334, ABC pedig 334:2=167.


Ellenőrizzük, nagyon remélem jó :DD


334*167*3=167334

jee :D

2015. ápr. 7. 19:16
 6/9 anonim ***** válasza:
tehát ABC=167, DEF=334 :D
2015. ápr. 7. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy miért 1000-ből indultál ki? Köszi
2015. ápr. 7. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:

ABCDEF alakú szám= ABC*1000+DEF, tehát 1000ABC+DEF

Az egyenlet:

ABC*DEF*3=1000ABC+DEF

Ezek után mindkét oldalt osztottam ABC-vel, 1000ABC-ből lett az 1000.


ABC*DEF*3=1000ABC+DEF /:ABC

3DEF=1000+DEF:ABC

2015. ápr. 7. 20:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi szépen! :)
2015. ápr. 7. 21:14