Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Néhány kérdésre az Egri...

Néhány kérdésre az Egri csillagokból, valaki meg tudná nekem adni a választ?

Figyelt kérdés

Már vagy hússzor átlapoztam a könyvem, de nem nagyon találok semmit. Kérdések:

1. Ki volt Tulipán? (Oké, hogy a Cecey törökje, de azon kívül ki?)

2. Mindent a török vallásról. (Amit a könyvben megtudunk. Néhány dolog már van, de még nem végeztem a könyvvel és nem tudom az összes dolgot kigyűjteni.)

4. Mikor és hol van benne a könyvben először Móré László?

5. Jellemezd Mórét!

6. A harmadik részben Móré kikkel "áll össze"?


Köszönöm szépen, aki meg tudja válaszolni! Nagyon hálás lennék annak! :) Bunkó válaszok kíméljenek!



2015. ápr. 9. 17:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az elsőre megadtad a választ, ennél több nincs a regényben Tulipánról. Legfeljebb annyi, hogy szilidár volt 2 évig.


4. Móré először az első fejezetben tűnik fel a rabok között, ő a sebhelyes arcú rab aki elárulja Ceceyt (1 fejezet 5. rész)


5. Móréról megtudjuk, hogy elárulja Ceceyt. Ezen kívül ezt olvashatod róla:

"De nini - szólt Cecey a bajuszát megtörülve -, mégis derék ember az a Ferdinánd, hogy azt a róka Mórét kiugratta a várából.

- Nemcsak Ferdinánd. A két király közösen. Kettejük hada volt. Sokallták már a gazságait, mert utóbb már a sírokat is felforgatta."


"- Miért gyűlöltök engem? Mivel vagytok ti különbek, mint én? Gazdagabbak vagytok? Itt nem gazdag senki. Nemesebbek vagytok? Van olyan régi nemességem, mint akármelyiteké.

- Rabló voltál! - mordult rá Török Bálint.

- Hát ti nem voltatok rablók? Nem ott szereztétek-e a vagyonotokat, ahova a markotok elért? Nem harcoltatok-e egymás ellen is? Nem fordultatok-e hetvenhétszer János felé, hol Ferdinánd felé? Annak a nótáját fütyültétek, aki többet adott."


Legvégül törökké lett -lásd a következő kérdést. Ez alapján jellemezheted


6. Akkor éppen törökké lesz:

"Nem tudom, min feleseltek, de Szelim szava az igaz. Mert ő közelebb él az igazság forrásához, mint ti, hitetlenek.

- Micsoda Szelimnek? - hüledezett Török Bálint.

- Szelimnek - felelte Veli bég -, akit ezelőtt egynéhány nappal Móré Lászlónak neveztek a hitetlenek nyelvén."

2015. ápr. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!