Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hálózatszámítás, áramosztás....

Hálózatszámítás, áramosztás. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom, hogy az egyik órán megoldott feladatot nem egészen értem. El tudná valaki magyarázni?


Kép a feladatról: [link]

(Az áramkörtől jobbra lévő szöveget nem kell figyelembe venni, ott csak lejegyzeteltem, hogy 6, 7, 8 sorban van, ezért I8 folyik.)


Lenne egy pár kérdésem a feladattal kapcsolatban:

- Az 1-es ellenálláson miért I áram folyik és miért nem I1?

- A 2-es ellenálláson miért nem I1-es áram folyik? Azok nem sorosan vannak kapcsolva? Mert órán olyasmit mondott a tanár, hogy sorosan kapcsolt ellenállásokon ugyanaz az áram folyik.

- Az 5-ös ellenálláson miért nem I4-es áram folyik?

- Ha az 5-ös ellenálláson I5 folyik, akkor a 3-ason miért nem I3 folyik?

- Miért az R678 kiszámításával kezdi? (Nem lehetne úgy, hogy: R12 = R1 + R2, R123 = R12 + R3, R45 = R4 + R5, R12345 = R123 x R45, R123456 = R12345 + R6, R78 = R7 + R8, Re = R123456 x R78 ?)

- I4-nél miért I4 = I-I2? Ezt egyáltalán nem értem.

- I5-nél miért I4-gyel kezdi a szorzást és miért R678-cal szorozza be? Ha I5-öt számolom, akkor csak R6-tól kezdődően kell figyelembe venni a szorzásnál, az előtte levő ellenállásokat (R1, R2, R3, R4, R5) és az I4-től visszamenőleg levő áramokat (I, I2, I3) nem kell figyelembe venni?

- I8-nál miért I8 = I4 - I5?


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. ápr. 12. 14:48
 1/1 Tom Benko ***** válasza:

Kövesd végig az áramot, így meglesz, hogy hol mennyi megy belőle. Az első ellenállás a főágban van, főági áram megy át rajta. Sorosan akkor van kapcsolva két ellenállás, ha nincs közöttük csomópont. Most van.

A 6, 7, 8 egy ágban vannak, sorosan, ezzel gyorsan végezni lehet.

I_2+I_4=I (csomóponti törvény)

stb...

2015. ápr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!