Csigusz99 kérdése:

Van egy matek feladatom: 1/2 és 128 számtani és mértani közepét kell megadni. A kérdés a következő: átírhatom e a 1/2-t 0,5 re?


2015. ápr. 18. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
át
2015. ápr. 18. 17:58
 2/2 anonim ***** válasza:

átirhatod mert most 1/2 van amit át lehet pontosan irni

De ha 1/3 lenne ott azt már csak közelítőleg tudnád átirni.

(1/2+256/2)/2=

(257/2)/2=

257/4

mértani:

gyök((1/2)*256))

gyök(64)=8

2015. ápr. 18. 20:17