Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól gondolom? Jó a következtet...

Jól gondolom? Jó a következtetésem?

Figyelt kérdés
Ha pl. az ötös lottónál ugyanannyi esélye van minden számnak, hogy kihúzzák, tehát az egyesnek is, hatosnak is, kilencvennek is, stb, akkor gondolom a számsorok közül is ugyanannyi esélye van mindegyiknek a kihúzásra, hiszen azokat a számokat tartalmazza az adott számsor, amelyekre ugyanannyi az esély. Vagyis ugyanannyi az esély arra, hogy kihúzzák az 5, 16, 42, 36, 90 számokból álló számsort, mint arra, hogy az 1, 2, 3, 4, 5 számokból álló számsort húzzák ki, vagy bármilyen másik számsort. Viszont ha csoportba, vagy halmazba foglalom a számsorozatokat, akkor elmondható, hogy kevesebb az esélye annak, hogy az 1, 2, 3, 4, 5 számokból álló számsort húzzák ki, egy rendezetlenebb számsorral szemben. Ugyanezek elmondhatóak gondolom a többi lottófajtánál is.

2015. ápr. 18. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyrészt jól gondolod. A végén, az utolsó előtti mondatban nem világos, hogy mit csinálsz a csoportokkal, és hogyan vonod le a következtetést, ami pont ellentétes az ezt megelőző okfejtéssel.


Ha csoportosítod a számsorozatokat, akkor nagyobb az esélye, hogy nagyobb csoportban levőt húznak majd ki.


Például ha úgy csoportosítod őket, hogy az 1,2,3,4,5 az egyik csoport, a másik a maradék 42 949 267, akkor kisebb az esélye, hogy az 1,2,3,4,5 számokat tartalmazó csoportból húznak ki egyet, mint hogy a másikból.

2015. ápr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*43 949 268
2015. ápr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
No, nem megy ez nekem... 43 949 267-et akartam írni. De tök mindegy.
2015. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam az utolsó előtti mondatot, hogy ha vesszük a rendezett és rendezetlen számsorozatokat, akkor a rendezetlenekből több van. Tehát azért is ritkább az, hogy pl. az 1, 2, 3, 4, 5 számsort húzzák ki, vagy a 11, 12, 13, 14, 15, stb. Tehát csak csoport szinten gondoltam, hogy a rendezetlenebb számsorozatoknak nagyobb az esélye.
2015. ápr. 19. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Az úgy jó.
2015. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!