Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni az Egri...

Tudnátok segíteni az Egri csillagokban?

Figyelt kérdés

Keresztrejtvényt nem tudom:

1.Gergely barátja, segít Vica megszöktetésében.(7betű)

2.A regény idején Magyarország egyik királya.(9betű)

3. Őt üldözi Dobó, amikor betér Cecey házába.(4betű)

4. Újhitű pap, a törökök forró vízzel öntözik, hogy elárulja temploma nem létező kincseinek rejtekhelyét.(5betű)

5.Gárdonyi felhasználta a művet a regény megírásához.Históriás énekek szerzője.(6betű)

6.A kötetlen, nem ritmusos előadásmód neve. A regény műfaja is ide soroljuk.(5betű)

7.A regény egyik fő jellemzője. (11betű)



2015. ápr. 19. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Sárközi (a cigány)

5. Tinódy ??


A többi nem ugrik be. Régen volt már. De ha nen szeretsz olvasni,nézd meg a filmet. Nem ugyanaz,de nem rossz.

2015. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, azért ez is valami :)

A filmet most kezdtem el nézni :)

2015. ápr. 19. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

1. Mekcsey

2. Ez lehet Szapolyai is meg Ferdinánd is, mindkettő kilenc betű.


3. Móré (László).

4. Gábor pap.

5. Tinódi.

6. Eposz?

7. Ez nem tudom, mi akar lenni.


Ja, és ha rám hallgatsz, hagyd a filmet, szerintem elég szar.

2015. ápr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért bírom,hogy az első válaszadót, akinek ráadásul az első válasza nem is jó, felpontozzátok a másikat meg aki mindent hibátlanul leír lefele.

Aki a filmet nézi a könyv helyett az meg jó nagy butaságot csinál, a kettő sok helyen köszönő viszonyban sincs egymással, egy magyartanár két-három kérdésből rájön, hogy ki nézett filmet olvasás helyett.

2015. ápr. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!