Valaki segít fordítani?

Figyelt kérdés

In Bengal most of the land in perpetually in Lord Cornwallis. There are fix rates and days of the collection. One day before the harvesting and another after harvest.

In Madras Ryowari System decideds the method of collection. There are separated settlements, who pay the tax.

But this tax system is not advanced, only little bit chaotic, these are only two main methotd but there are lots of other method based on the collector or the local leadership will.

Also the collector is the custodian of the tax records and has the permission to distribute the collected tax according to the laws and other orders. Furthermore the collector can make his own taxes, like exicise, license, or income tax. The main revenue are come from 6 things: Sea: from the trades, Inland: from the lands, Opium: it is very important, the goverment has huge income to sell opium to China, Mint, Stamp: according to the Stamp act, and Account.

The Deputy Commisioner not only collect the tax, he has the permission to spend it to develope the disctrict infrastructure. Build roads, contruct and develope towns, increase the education, and many good things.



2015. ápr. 28. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol akadtál el? Melyik mondat kérdéses?
2015. ápr. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
én spanyolt,franciát tanulok ez egy házi dogához kéne
2015. ápr. 28. 18:10
 3/4 curiousgeorge09 ***** válasza:

Szia! (Számomra) a szöveg néhol hibásnak/nem egyértelműnek látszik, ami félrefordításra adhat okot. Az is problémám, hogy - bár értem a szöveget - nem szoktam fordítani, így a verzióm biztosan nem lesz szabatos/magyaros, de a lényeg benne lesz. Kicsit javítgasd, hogy jobban hangozzék. A többi válaszolót pedig kérném, hogy a kérdezőt segítvén úgyszintén javítson bele! szép napot mindenkinek!


Bengáliában a földek nagy része örökösen Lord Cornwallis-é. Az árak és a beszedés napjai fixek. Egy nap betakarítás előtt, és egy másik utána (betakarítás után).

Madrasban a Ryowari Rendszer szerint alakul a beszedés módja. Elkülönített települések vannak, melyek adót fizetnek. De ez az adózási rendszer nem fejlett, egy kicsit kaotikus. Ez a két fő módszer, de sok másik - a beszedő, vagy a helyi vezetőség akaratán alapuló - mód is van.

A beszedő az adózási adatok letétkezelője is, és engedélye van a beszedett adó szétosztására a törvények és egyéb rendelkezések értelmében. A beszedő ezen túlmenően kiróhat saját adókat is úgymint jövedéki-, engedély-, vagy jövedelemadót. A fő jövedelem 6 dologból adódik:

Tenger: a kereskedelemből

Szárazföld: földterületekből

Ópiumból: Ez nagyon fontos, a kormánynak hatalmas bevétele származik az ópium "Kínába történő" eladásából

Mentából

Bélyegből: a bélyegtörvény szerint

és Számlákból

A Helyettes Biztos nem csak beszedi az adót, jogában áll a kerület infrastruktúrájának fejlesztésére költeni azt, útépítésre, városok építésére és fejlesztésére, az oktatás fejlesztésére, és sok jó dologra.

2015. ápr. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:)))))
2015. ápr. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!