Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek! Egy paralelogramma...

Matek! Egy paralelogramma oldalai nem egyenlőek. Az a oldal nagyobb mint a b. A paralelogramma szögfelezői egy téglalapot határoznak meg. Mekkora a téglalap átlója?

Figyelt kérdés

2015. máj. 2. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Hogy találtad meg ezt a megoldást?
2015. máj. 2. 18:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Beírtam a keresőbe, hogy "paralelogramma szögfelező". Néha egyszerűbb a neten keresgélni, mint gondolnád.. :p
2015. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gombot nyomok tehát vagyok!

Bravó!

2015. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves #4 -es válaszoló!

Ne haragudj nem értem, hogy ezt kinek írtad és milyen céllal? Szerinted nem ó az a linkelt válasz? Tudsz valami szebb megoldást?

2015. máj. 2. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egy kérdéssel kezdeném: mit csinálsz, ha egy dolgozatban kapod ezt a feladatot?

Nincs net, nincs kereső, csak papír meg ceruza. Akkor hogy állsz neki?

Folytatnám egy másik kérdéssel: nem lett volna egyszerűbb lerajzolni a feladatot, és lehet, hogy néhány próbálkozás után rájöhettél volna a megoldásra?


Sosem szoktam egy feladat megoldását megnézni addig, amíg a magamét meg nem találtam.

Valamiért a válaszoló linkjét nem tudtam megnyitni, de mire erre sor került, a megoldásom már készen állt: eszerint a keresett átló a két oldal különbsége. (d = a - b). Nem kellett hozzá más, csak egy rajz...


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Az ismert szállóige - Gondolkodom, tehát vagyok! - ferdített változatát az előző válaszolónak és neked is címeztem. Ha kissé gúnyosnak érzed, nem tévedsz, annak is szántam. Nem bántani akartam, hanem inkább az Érted haragszom, nem ellened szellemében írtam.

2015. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves #6-os!

Ezt a kérdést 3 éve írta ki valaki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

Akkor #4-es válaszoló voltam. Ma -technikai okok miatt- át kellett dolgoznom az akkori választ. Az átdolgozás után felébredt bennem a kíváncsiság, hogy ma hogyan reagálnának erre a kérdésre? Megtudtam - köszönöm.

2015. máj. 2. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!