Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Vlki megtudja mondani nekem...

Vlki megtudja mondani nekem hogy a szent Margit legendája című műben, Margit mi miatt lett szent?

Figyelt kérdés

2015. máj. 4. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

"A keresztények az önfegyelmezés és keresztény szeretet példaképének tekintik. A legalacsonyabb rendű munkát is szívesen végezte, és a legrosszabb ruhákban járt. Napjait munkában, éjszakáit imádságban töltötte. Gyakran kínozta magát korbácsolással is. A róla szóló, 1510-ből fennmaradt legenda szerint jövendőmondó képességekkel is rendelkezett, amellyel olykor apjának is segítségére volt diplomáciai gondjai megoldására. 1270. január 18-án halt meg a Margit-szigeti kolostorban. Ravatalát 1271 körül Albert és Péter lombardiai szobrászok faragták meg vörös márványból, egyes részeit pedig fehér márványból.


Legendája szerint holtteste halála után három hétig nem indult oszlásnak, ráadásul rózsaillatot árasztott."

2015. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam, de akkor e szerint minden 3 apácát szentté avathattak volna... Nem tett vlmi eget rengető dolgot?
2015. máj. 4. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Eget rengető dolgot nem. Aszkéta volt, meg vannak legendák a természetfeletti cselekedeteiről, és ennyi.
2015. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget :)
2015. máj. 4. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!