Sziszka7249 kérdése:

Egy négyzet két szemközti csúcsa A (-2;-1) és C (1;8). Milyen hosszúságú a négyzet oldala?

Köszi előre is

2015. máj. 4. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

veszed az x és az y koordináták különbségét

-2-től 1-ig 3 egység különbség van, -1 és 8 között pedig 9. 3 és 9 egység hosszúak az oldalak

2015. máj. 4. 16:52
 2/6 anonim ***** válasza:

kedves első! ez nem téglalap hanem négyzet!


AC vektor : (3,9) ennek egy normálvektora (9,-3)

egyenes egyenlete : 9x-3y=-15


erre az egynesre kéne felírni egy másikat, ami erre merőleges és metszi a felezőpontot (felhasználva az előbb felírt egyenletet annak az irányvektora pont a keresett egyenlet normálvektora -> 3x+9y=30


FP (-2+1/2,-1+8/2)=(-1/2,7/2)


Ezen az egyenesen lesz a két pontunk, és pontosan annyi távolságra a KPtől amennyire az A vagy a C van.


írjunk fel a FP középpontú kör egyenletét ahol sugár a CFP távolság^2 (például) (az 45/2)


(x+1/2)^2+(y-7/2)^2=22,5


hol metszi a második egyenesünk a kört? na ott lesznek a csúcsok


(na jó elkalandoztam, de szép lett úgyhogy legalább tudod hogy a csúcsokat hogy kellett volna kiszámolni :D)


a 2CFP távolság lesz egy oldal hossza vagyis 45


jól láccik micsináltunk

[link]

2015. máj. 4. 17:12
 3/6 anonim ***** válasza:
hűha elrontottam CFP az gyök22,5 szóval 2gyök22,5 lesz egy oldal hossza
2015. máj. 4. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:
bocsi, elfelejtettem hogy el is lehet forgatni azt a négyzetet :D igazad van 2. :) (nameg elolvastam a feladatot :$)
2015. máj. 4. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az AC távolság is pont az oldalak hossza :/.


ejnye túlbonyolítja az ember életét ez az érettségi rush...

ha túl egyszerű a megoldás akkor rossz :D

2015. máj. 4. 17:31
 6/6 anonim ***** válasza:

ja nem... mégis csak jól mondom, hogy gyök22,5 lesz egy oldal hossza

hiszen a csúcsok vannak meg nem az oldalfelezők


na gyök22,5 maradjunk ennyiben

2015. máj. 4. 17:34