Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki megválaszolná nekem...

Valaki megválaszolná nekem ezt a történelem feladat kérdést?

Figyelt kérdés

Fejtsd ki néhány mondatban, mit jelent a pártállam fogalma!( Használd az államosítás,egypártrendszer,ÁVO,"négyes fogat",koncepciós perek,kitelepítés,stb. fogalmakat)


NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!



2015. máj. 7. 21:12
 1/1 anonim válasza:

Dolgok amik szerintem fontosak:

egypártrendszer volt, a kommunista párt működött, terrorral igyekeztek elérni céljukat, hiszen az ÁVO átalakult (melyet a belügyminiszter irányított), ÁVH lett, melyet teljesen Rákosi irányított, megemlítheted, hogy koncepciós perek sorát kezdték meg, koholt vádak alapján több embert elítéltek, pl Rajk László, ha az államosításról akarsz írni, leírhatod hogy elkezdték a földek állami tulajdonba való helyezését, mely lassan haladt, 53-ban még a jó részük magántulajdonban volt, illetve hogy TSZ-eket hoztak létre. Én ezeket említeném meg. Illetve mivel hogy pártállam, maga hogy hogy jött lére, illetve SZDP KMP egyesülése, stb. Ez csak saját vélemény :D

2015. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!