Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segít matekból? SOS!...

Valaki segít matekból? SOS! Egy 8 cm sugarú körhöz a középpontjától 10 cm távolságban lévő pontból érintőket húzunk. a. ) Mekkora szöget zárnak be az érintők? b. ) Mekkora az érintőszakasz hossza? c. ) Mekkora az érintési pontok távolsága?

Figyelt kérdés

2015. máj. 10. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Meddig jutottál??

Ilyen feladatnál mindig rajzolni kell és beírni az adatokat!

És rögtön látszik is.

Érintő hossz: egy olyan derékszögű (mert az érintő mindig 90 fok) három szög 3. oldalát keresem (az érintőhosszt), melynek átfogója 10cm, befogója (a sugár) 8cm....

Innen a húrhossz: pithagorasz tétellel számolható.

2015. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az a.) feladatra itt találod a választ, remélem elég a levezetés: [link]

A b és c résznél pedig rajzold be a másik érintőt is és szögfüggvényekkel dolgozz tovább. Ha nem megy, segítek persze, én úgy gondolom, hogy itt csak elindulni volt nehéz.

2015. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érintők szöge: a félszög számítható cosinus szerint az előbbi háromszögből: szög melleti befogó/átfogó, azaz 8/10.

A 3 szög szögeinek összege 180 fok, így az előbbiekben kiszámolt (cosinus) szög+90 fok együttesét levonod 180-ből, ez a félszög, aztán már csak 2-vel kell szorozni.

2015. máj. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

MOndjam az érintési pontok távolságát is?

A félhossz sinus szerint számolható a középponti (fél)szög ismeretében.

2015. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
húúú, nagyon köszönöm mindenkinek!!:D nem is volt nehéz.. nem hiszem el, hogy nem vettem észre a háromszöget az elején.. még egyszer köszönöm:D
2015. máj. 10. 21:05
 6/7 anonim válasza:
Én most kaptam meg ezt a feladatot, esetleg valaki a c) feladatban tud segíteni? Nagyon sokszor átolvastam már a válaszokat, de sajnos ezek alapján sem tudom megcsinálni. Előre is köszönöm
2020. máj. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ha rajzolsz, bveíros, amit tudsz, kiszámolod, ami adja magát, több adatod, több ötleted lehet a hogyan továbbra..

Nézd milyen egyszerű??

2020. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!