Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS! Mechanikábol kaptunk...

SOS! Mechanikábol kaptunk leckét és sehogysem tudom megoldani? Mindez holnapra kellene!

Figyelt kérdés

Az érdekessége a feladatnak,hogy Excel táblázatban kell valahogy megoldani.Vagyis a képletet nemtudom amit az excelbe kell beírni! mivel ugykell hogy megvan adva az ero (F) és a 'd' ami az átmeroje a furatnak és még a megengedett feszultség huzásra.

Tudom hogy papiron ugykell számolni,hogy Ero/vizsgállt keresztmetszet kisseb vagy egyenlo a megengedett feszültséggel,majd a megkapott magas foku egyenletbol diszkriminánst vonunk.

De ezt fogalmam sincs hogyan kell megoldani excelben.Ugy,hogy ha beirjuk az adatokat az megoldja nekünk.Ebben kéne a segitségetek.

Kicsit furcsára sikerült a magyarázata ennek a feladatnak,de máshogy nemtudtam elmagyarázni.

Ha van valami kérdésetek szoljatok,csak sajnos már alig van rá idom.

F=54 200N

d=25 mm

szigma=110 MPa



2015. máj. 10. 20:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!