Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematika hasonlóság! Hogy...

Matematika hasonlóság! Hogy kell háromszöget kicsinyíteni és nagyítani? (biztos meg van a neten, de én nem találom)

Figyelt kérdés
köszi előre a választ

2015. máj. 11. 15:26
 1/5 A kérdező kommentje:
nem tudja valaki a valaszt? :(
2015. máj. 11. 17:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez olyan kérdés, amire tovább tart a válasz leírása, és nehézkesebb, mint hogy kinyitod a 10. évfolyamos tankönyvet.

Ott lépésről lépésre, ábrával együtt le van írva szépen.

2015. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

te valami látnok vagy vagy mi???

mégis honnan veszed hogy 10.-es vagyok? :O

a könyvem amúgy sem magyarázza el a szerkesztést.

2015. máj. 11. 19:16
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Felveszel egy pontot, ez lesz a hasonlósági centrum, O. Ha a háromszöged csúcsai A, B és C, akkor veszed az OA, OB és OC félegyeneseket, és rajtuk az OA, OB és OC szakaszokat nyújtod vagy kicsinyíted.
2015. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt, de nyujtani vagy kicsinyiteni hogy kell? mert addig tudom, hogy fel kell osztani a szakaszt, es valamit utana ramerni, de tovabb nem tudom :(
2015. máj. 12. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!