Fizika nyomással kapcsolatos kérdés (? )


1 feladat:

Számold ki mekkora a pohár alján a nyomás ha 5cm magasan higanyt töltünk bele! Térfogat/RóHg=13,6 g/cm3


2 feladat:

Mekkora erővel tarthatunk a víz alatt egy 1 dm3 térfogatú vasdarabot? A vas sűrűsége 7800 kg/m3


3 feladat:

Vízben elmerülő testre 2N nagyságú felhajtóerő hat. Mekkora a test térfogata? A víz sűrűsége 1000 kg/m3


HA VALAKI MEG TUDJA OLDANI A FELADATOKAT BÁTRAN ÍRJON!

A VÁLASZODAT ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!



2015. máj. 13. 14:20
 1/1 kerdezo.123 válasza:

1) p(nyomás)=Ró(Hg)*g*h

2) V*ró(vas)=m(vas) ; m*g-F(felhajtó)=F ; F(felhajtó)=V(bemerülő térfogat)*Ró(víz) ; Ró(víz)=1000KG/m^3


3) F(felhajtó)=Ró*V*g

2015. máj. 13. 17:55