Az alábbi matekfeladatot hogy lehet megcsinálni?


[link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2015. máj. 13. 18:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tágulási tartályt ebben a feladatban egyenes körhengernek kell tekinteni.


Az egyenes körhenger térfogata megegyezik az alapterületének és a magasságának a szorzatával:

V = Ta * M


Itt meg van adva a térfogat és az alapterület:

V = 0,25 m^3 = 250 dm^3

Ta = 750 * 555 mm^2 = 416250 mm^2 = 4162,5 cm^2 = 41,625 dm^2


A fent látható módon hasonló mértékegységekre kell őket átváltani.


Ezután vegyük elő a képletet:

V = Ta * M

M = V / Ta = 6,006 dm (a feladat)


---------

b feladat:


Ehhez az egyenes körhenger felszínét kell kiszámolni:

Kétszer kell venni az alapterületet (alja és teteje), illetve ki kell számolni a palástjának terüeltét is.

A = 2 * Ta + Tp


Ta-t már ismerjük.


Ha a palástot kilapítjuk, egy téglalapot kapunk. Ennek a téglalapnak az egyik oldala a henger magassága (M), a másik pedig az alapkör kerülete.


Az alapkör területét ismerjük:

Ta = 41,625 dm^2


Ez egy kör, tehát:

Ta = r^2 * pí = 41,625 dm^2

r^2 = 13,2496

r = 3,64 dm


Ennek a körnek a kerülete:

Ka = 2 * r * pí = 22,871 dm


Tehát a henger palástja:

Tp = Ka * M = 137,362 dm^2


Végül a henger felszíne:

A = 2 * Ta + Tp = 220,612 dm^2 = 2,206 m^2 (b feladat)


-----------

c feladat:


Már tudjuk, hogy pontosan 2,206 m^2 lemez kell a tartályhoz.


Egy táblalemez területe:

2000mm * 1000mm = 2m * 1m = 2 m^2


Ezeket a lemeztáblákat csak egészben lehet megvenni. Tudjuk, hogy 1 darab még nem elég,de 2 már igen. Tehát 2-t kell venni.


----------

d feladat:


3mm-es lemezt használtuk, ezért azt az adatot kell leolvasni:

tömeg: 24 kg/m^2


Tudjuk a tartály felszínét: A = 2,206 m^2


A tömegéhez ezt meg kell szorozni a fenti számmal:

m = 24 * 2,206 = 52,947 kg

2015. máj. 13. 22:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2015. máj. 13. 23:06