Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia, jellemzés. Tudnátok...

Kémia, jellemzés. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Kémiából kaptunk pár anyagot, amit jellemeznünk kell különböző szempontok szerint, de nem találtam egy pár dolgot.


répacukor: funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

keményítő: szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, élettani hatás

cisztein: szabályos kémiai elnevezés, kémiai reakció, élettani hatás

anilin: szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, élettani hatás

hisztamin: kémiai tulajdonságok, szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

pirimidin: szabályos kémiai elnevezés, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

piridin: szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, élettani hatás

pirrol: szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

purin: szabályos kémiai elnevezés, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

koffein: szabályos kémiai név, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakció

etil-acetát: szabályos kémiai elnevezés, funkciós csoport, kémiai reakció

pentil-acetát: fizikai, kémiai tulajdonságok, szabályos kémiai név, előfordulás, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

heroin: kémiai tulajdonságok, előfordulás, funkciós csoport, kémiai reakció

kokain: funkciós csoport, kémiai reakció

miricil-palmitát: fizikai, kémiai tulajdonságok, szabályos kémiai név, előfordulás, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakciók, élettani hatás

zsírok, olajok (teljes jellemzés)

nitroglicerin: előfordulás, funkciós csoport, kémiai reakció

lecitin: szabályos kémiai név, funkciós csoport, kémiai reakció

foszfatidsav: fizikai, kémiai tulajdonságok, szabályos kémiai név, előfordulás, előállítás, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

tejsav: kémiai tulajdonság, előállítás, kémiai reakció, élettani hatás

ciromsav: kémiai tulajdonság, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

szalicilsav: kémiai tulajdonság, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

sztearinsav: szabályos kémiai név, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás

olajsav: szabályos kémiai név, funkciós csoport, kémiai reakció, élettani hatás


Köszönöm a segítséget! :)


2015. máj. 17. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
ez valami egyetemi cumó? ki ilyen kegyetlen jézusom...
2015. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

de még keményítő szabályos kémiai elnevezése...

alfaDglükóz szorozva nagyon sokkal...

2015. máj. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
10.-es tananyag, elvileg...
2015. máj. 17. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
hát igen... tulajdonképp az, és tudni is lehet a többségét fejből is
2015. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nem "pár" vegyület, hanem elég sok. Beírod google-be mindegyik nevét és hamar megtalálod a választ a kérdésedre.
2015. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: Hidd el, a tĂśbbivel azt csinĂĄltam. Ezeket viszont nem talĂĄlom, pedig kerestem.
2015. máj. 18. 18:14
 7/9 anonim ***** válasza:
és melyiket nem találtad? mert ezek között rengeteg olyan van amit így kéne vágni
2015. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olyan dolgokat szoktam megkérdezni, amiket nem tudok. Ebből kikövetkeztethető, hogy egyiket sem találtam a felsoroltak közül.

Igen, lehet. Viszont heti egy órában, ráadásul könyv nélkül egy kissé nehézkes lenne ezeket tudni. Talán egyértelmű kellene, hogy legyen, nekem mégsem az, ezért is kértem itt segítséget.

2015. máj. 19. 17:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írtam korábban, beírod a Google-be és megkaptad volna már a választ rég. Például beírod, hogy "répacukor". Első találat: Szacharóz - Wikipédia. Ott részletezi, hogy van benne hidroxilcsoport, a szabályos neve szacharóz, reakciónál nem tudom mire gondolsz, mert sokféle létezik, de a wiki írja a savas hidrolízist, jó lesz az. Az élettani hatáshoz meg bírod, hogy "szacharóz élettani hatása".


Jöhet a következő és így tovább.

2015. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!