Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok nekem segiteni, ,...

Tudnátok nekem segiteni, , Tamási Áron: Harmat és vér'' novellájának kielemzésében?

Figyelt kérdés
Amennyit tudtam már lejegyeztem de ez nem elegendő, és, hogy tökéletesi'tsem kiváncsi lennék a ti véleményetekre is! Előre is köszönöm a vaálszokat! :)

2015. máj. 18. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Te mire jutottál? Nem akarom leírni, amire már te is rájöttél.
2015. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A bevezetés az átlagosnál hosszabb -> tökéletes kézetet kelt-> ezt az illóziót a vadkan törimeg.

Az expozició mindintalan a virradatot jelzi és végül a bonyodalom megoldásával kel fel a nap.

A nagypapa mikor szembesül a kicsit sem átlagos fenevaddal, unokájáért kiált aki átesik a beavatás fontos mozzanatain-> jelen van a beavatatlan és a beavatott személye.

Nem véletlen, hogy a gyerek megjelenését fény ki'séri, mely a sötétség feminin archetipusával szemben masculin erőket szimbolizál.

A novella természetes közege egy székely falu, szereplői is innen kerülnek ki, hordozva a jellegzetes névhasználati formákat.

2015. máj. 18. 20:35
 3/3 A kérdező kommentje:
Röviden ennyit i'rtam eddig
2015. máj. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!