Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Üzembezárási pontot most...

Üzembezárási pontot most akkor hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés

van itt ilyen, hogy TR=AVC, meg MC=AVC, meg P=AVC; P=AVCmin=MC.......... (he?) az MC és az AVC fv-t tegyem egyenlővé és akkor ki kell jönnie egy másodfokú egyenlet képletes cuccnak?


Konkrétan ez az a feladat:

AC= Q^2-10Q+30+100/Q

TC= Q^3-10Q^2+30Q+100

FC=100

VC= Q^3-10Q^2+30Q

AFC= 100/Q

AVC= Q^2-10Q+30

MC= 3Q^2+20Q+30


Q=10

ugye ezt behelyettesítettem a fv-ekbe, kijönnek a konkrét számok; aztán van P=930, ebből profitmax... ezt meg tudom oldani, na de az üb. pontot nem tudom, hogy kell, mert füzetembe a fentebb írt egyenlőségek vannak, könyvben meg tök mást írnak...



2015. máj. 20. 11:47
 1/2 Kacsa Tibor ***** válasza:

Azt kell tudni a feladat megoldásához, hogy az üzembezárási pont (másik nevén az üzemszüneti pont) az AVC függvény minimum pontjában található meg. Továbbá azt is tudni kell, hogy az MC függvény áthalad az AVC függvény minimumpontján.


Ezek alapján két lehetőséged van:

1, Lederiválod az AVC függvényt. Az így kapott (derivált) függvényt egyenlővé teszed nullával, melynek következtében egy egyenletet kapsz, melyben Q az ismeretlen. Ha ez megvan, akkor az egyenletet megoldod Q-ra. Ha megvan a Q, akkor az AVC függvénybe csak visszahelyettesítesz, és megkapod, hogy mekkora ár mellett található meg a vállalat üzemszüneti pontja (mivel ilyenkor AVC=P)


2, Az AVC és az MC függvényeket egyenlővé teszed egymással. Másodfokú egyenletet kapsz, melyet Q-ra meg kell oldanod. Ha megvan a Q, akkor az AVC függvénybe csak visszahelyettesítesz, és megkapod, hogy mekkora ár mellett található meg a vállalat üzemszüneti pontja (mivel ilyenkor AVC=P)

2015. máj. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen!
2015. máj. 21. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!