Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » SOS MATEK FELADATSOROK. Válaszok?

Folika81 kérdése:

SOS MATEK FELADATSOROK. Válaszok?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszíves a mellékelt 2 feladatsorban Köszönöm!

[link]

[link]



2015. máj. 21. 12:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Már pont leírtam a második oldal 'részletes' megoldásait is, csak közben sikerült rányomnom a vissza gombra…


Kiegészítések a másik válaszhoz.


'Nem küldeni' oldal 4):

> „(Ha van olyan k, amelyre a megoldásom egyenlő a tiéddel, akkor a te megoldásod is jó.)”

Pontosabban ha van olyan n egész szám, hogy k' = k + n-et helyettesítve a k helyére a kérdező megoldása egyezik a tiéddel, akkor a kérdező megoldása is jó. Mivel a valósak halmazán kellett megoldani ezért egy darab k értékre a megoldás még nem teljes.


'Küldeni' oldal 2.)

az x = –4 is lehet, mert nem lehet elolvasni az ÉT-t.


'Küldeni' oldal 4.)

Az is teljesen jó megoldás szerintem, ha a hasonlóságra hivatkozol, a gömbök térfogatának aránya a sugarak arányának köbe, azaz 1,5^3 = 3,375. (Persze ha tanultál hasonlóságot.)


'Küldeni' oldal 5.)

Ha a háromszög derékszögű, akkor a megoldás most már csak vázlatosan:

81 cm^2 = a^2/2

a = gyök(2)*9 cm,

K = 2*a + b = (2 + gyök(2))*gyök(2)*9 cm.


> „Ha gond, a rosszindulat helyett csak zárd be a kérdést.”

Nem nekem gond, hogy nem tudod leírni a megoldásaidat számítógépen.


> „a feltöltött tanagyag semmire nem jó”

Ezt én is látom, nem ezzel kezdtem? Az ilyen igénytelen b*****-kat én nem hogy oktatni nem engedném, hanem az újra járatnám velük az alsó tagozatot.

2015. máj. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi!Sajnos a tananyag is ilyen. Viszont a kémiát, fizikát megszerettem így 32 évesen :D... Persze azt is ollózgatom, mert a tananyag amit adnak... sz*r. A matek sose lesz a kedvencem...Köszönöm még egyszer, külön örülök, hogy az egyenleteket jól csináltam. juhéééééj
2015. máj. 21. 14:12
 13/16 anonim ***** válasza:
A második egyenletnél szépen kitűnik, hogy az értelmezési tartomány N, vagyis a természetes számok halmaza (ami a 0-ból és a pozitív egészekből áll). Ebben az esetben csak x=4 a megoldás.
2015. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Így, hogy mondod, egész hihető. De én magamtól tényleg nem tudtam elolvasni.
2015. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2015. máj. 22. 10:08
 16/16 A kérdező kommentje:
Megugrottam a vizsgát, sokat számított a segítség! Köszi!
2015. máj. 26. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!