Valaki segíteni megoldani a feladatott? A gázzal 100 J energiát közöltek és 25 J munkát végzett. Hogyan és mennyit változott a gáz belső energiája? Ez lenne a feladat :D


2015. máj. 21. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A termodinamika 1. főtételét kell használni:

ΔE = Q + W


Ahol ΔE a gáz belső energiájának megváltozása,

Q a gázzal közölt hő,

W a gázon végzett munka.


Ha a gáztól hőt vesznek el, akkor Q negatív.

Ha a gáz végez munkát, akkor W negatív.


Most:

Q = 100 J

W = -25 J


Tehát:

ΔE = Q + W = 100 J + (-25 J) = 75 J


Azaz 75 J-lal nőtt a gáz belső energiája.

2015. máj. 22. 08:51
 2/2 anonim ***** válasza:
26%
Egyszerű példa, ha ezt nem tudod, eláshatod magd. Bölcsödés megoldja...
2015. máj. 22. 14:41