Milyen szervek vannak az alábbi képen? (2 darab,8. os biológia)

Figyelt kérdés

[link]


Ha valaki tudja, légyszi írja meg. Ötször átnéztem a könyvemet, de semmi.



2015. máj. 23. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

mi most a tananyag?

mert azért ezek nem túl jó ábrák, ennyiből nem lehet egyértelműen megmondani

de gondolom a mostani anyagotokhoz kapcsolódik, így az már segítene

így elsőre érnek tűnik

2015. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ez ilyen évvégi összefoglalás. Meg van adva 8 szerv, és azokból 2 életfolyamatot kell megnevezni, amiben közreműködnek. A többi szerv: tüdő, nyelőcső, vékonybél, máj, szív, és talán pajzsmirigy.
2015. máj. 23. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az E) az végbél, ugyanis a felső részén látszik a vastagbél, valamint az alsó részén található egy nyílás, ami nagy valószínűséggel a végbélnyílás.

A G) pedig egy ér (akár az aorta is lehet), hiszen látszanak a billentyűk, amik a vér egyirányú haladását szolgálják.

2015. máj. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm! Így már valóban logikus, csak furán volt rajzolva, és nem tudtam rájönni. :)
2015. máj. 26. 13:15
 5/5 Carl Golden válasza:
Az valószínűleg nem az aorta, inkább egy véna, ugyanis az az aortában csak a bal kamra-aorta határon van billentyű. A vénákra jellemző a több billentyűs felépítés.
2015. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!