Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki tud nekem ajánlani...

Valaki tud nekem ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok 2 nap múlva írunk kémiából, és nem értem az egyenletrendezést.

A tanár csak lediktálja a képletet, de a nevét nem írjuk oda.

Ő viszont a neve alapján kéri a dolgozatba.

Valaki tud linket küldeni vagy más egyebet??

S:O:S sürgős .


2015. máj. 25. 22:03
 1/1 Bugya Péter ***** válasza:

Ha ionkötés jön létre, (azaz egy fém, egy nemfémmel reagál (elemek, illetve elemmolekulák esetén)) akkor azt kell nézni, hogy hát vegyérték elektronja van.

Akinek 1,3,4 van, az leadja őket, akinek 5, 6, 7, az felveszi amit a másik leadott. Annyi a lényeg, hogy ami felvesz, annak nyolc, aki pedig lead, annak a végén nulla legyen. És minden elektron kerüljön valahova.

PL.:

2Ca+o2 Van két Ca, aminek két elektronja van, illetve két oxigén, aminek hat van. Egy Ca lead két elektront, és ezt felveszi egy oxigén. Persze ekkor gondolhatnád, hogy elég lenne úgy is hogy Ca+O, de nem, mert az oxigén a természetben csak molekulában, azaz o2 formájában fordul elő. ÉS ehhez igazítjuk a reakciót.

Illetve van még a kovalens kötés, amikor nemfémes elem, nemfémes elemmel reagál.

Egy egyszerű példa az oxigén molekula:

O+O=O2

Ilyenkor fel kell "rajzolni" az elektron szerkezetét. Ebből kiderül, hogy van két elektron párja, illetve két darab párosítatlan elektronja. Az atom ezeket a párosítatlan elektronokat karja párosítani. A másik oxigénnek is van kettő páratlan, ezért össze kapcsolják őket. Így a két oxigénnek lesz kettő darab közös elektronpárja, így kialakul az oxigén molekula.

2015. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!