Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni egy matekfel...

Tudnátok segíteni egy matekfeladatban? (halmazok)

Figyelt kérdés

2)

Egy középiskolába 620 tanuló jár. Az

iskola diákbizottsága az iskolanapra

három kiadványt jelentetett meg:

I. Diákok Hangja

II. Iskolaélet

III. Miénk a suli!

Később felmérték, hogy ezeknek a

kiadványoknak milyen volt az

olvasottsága az iskola tanulóinak körében.

A Diákok Hangját a tanulók 25%-a, az Iskolaéletet 40%-a, a Miénk a suli! c. kiadványt pedig 45%-a olvasta. Az első két kiadványt a tanulók 10%-a, az első és harmadik kiadványt 20%-a, a másodikat és harmadikat 25%-a,

mindhármat pedig 5%-a olvasta.


Hányan olvasták mindhárom kiadványt?



2015. máj. 26. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy rossz megoldás, mert nagyon egyszerűen kijön és a feladat 90%-a így felesleges.

De ha ott van konkrétan leírva, hogy mindhárom kiadványt a tanulók 5%-a olvasta, akkor 620*0,05=31.


Vagy a feladat rossz, vagy én vagyok hülye. Ezeknél a feladatoknál nekem úgy rémlik hogy be kellett irkálni középső metszetbe a számot, utána a kettes metszetekbe, és végül a szélső részbe. Közben kivonogatni hogy rendesen kijöjjön. De itt erre szerintem nincs szükség, és nem tudok rájönni miért :D

De majd valaki remélem segít, mert ez már engem is érdekel, hogy tényleg ilyen egyszerű-e.

2015. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bassszus téééényleg!!!! 5% figyelembe se vettem:))) köszi szpen :D
2015. máj. 26. 11:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Folytatódik amúgy a feladatsor csak itt hirtelen elakadtam. Nem olvastam végig teljesen vagy nem tudom, most nagyon tökfejnek érzem magam :D
2015. máj. 26. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, így akkor érthető, gondolom a többi adat később lesz fontos. :)
2015. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A halmazábra az egyes kiadványokat elolvasott tanulók létszámát

szemlélteti. Írja be a halmazábra mindegyik tartom

ányába az oda

tartozó tanulók számát!


Ez a folytatása. Már rég matekoztam, most frissítem újra ha esetleg még ebben tudnál segíteni :D

2015. máj. 26. 11:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Számold ki mindegyik százalékot sorban úgy ahogy olvasod a szöveget. Aztán írd be a számokat a halmazba, ezt viszont a végéről visszafelé csináld. Először beírod azt akik mindhármat olvassák, aztán azokat akik kettőt olvasnak és legvégül aki csak egyet. Mert mindig ki kell vonni egy körhalmazon belül ha már valamit beírtál.


Akkor csináltad jól, ha egy körhalmazon belül a számokat összeadva kijön az amit ezekre kaptál: "A Diákok Hangját a tanulók 25%-a, az Iskolaéletet 40%-a, a Miénk a suli! c. kiadványt pedig 45%-a olvasta."


Lehet kicsit bonyolultan írtam le, azért remélem érthető :D


Lesz elég sok olyan aki egyiket se olvassa.

2015. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
áhh köszi! basszus tényleg emlékszem, csak megint kicsit figyelmetlen voltam.. na nem baj, gyakorlás kérdése! köszönöm szépen :)))
2015. máj. 26. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!