Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » ABC hegyesszogu haromszogben...

ABC hegyesszogu haromszogben adottaz M eleme (BC). Jeloljuk P-vel es Q-val az M pont szimmetrikusait az AB illetve AC oldalakra nezve. Igazold: a. [AP] kongruens [AM] b. APQ haromszog egyenlo szaru c. ha BAC szog merteke =60 akkor mekkora PAQ szog?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Én szorgalmasan megoldottam:

[link]

Választ soha nem szoktam kapni. Miért?

Jó lenne tudni, hogy érthető-e !?

2015. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1-nek: szerintem jó. Annyi, hogy az a) esetet egyszerűbben is be lehet látni: mivel a tengelyes szimmetria távolságtartó, és A képe önmaga, M képe P, így AM = AP.
2015. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 -nek köszönöm, hogy reagált a "munkámra".

Pont ezért lenne jó, ha a kérdező is írna valamit, mert sosem tudni, hogy mit tanultak eddig, mire lehet már hivatkozni. Én most visszamentem az egybevágóságig, valóban lehet, hogy teljesen feleslegesen.

Persze, lehet, hogy az egész válasz felesleges, mert a kérdezőt nem is érdekli, van valami amit lemásolhat...

2015. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!