Hogy kell leintegrálni az alábbit?

integral (-6t* sqrt (2+4t^2)) dt
2015. máj. 30. 15:24
 1/4 anonim válasza:

Ha nagyon nem megy néha jól jöhet:

[link]

2015. máj. 30. 15:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Vagy nekiugrasz parciálisan, vagy megcsinálod behelyettesítős módszerrel, ami lényegesen egyszerűbb:


legyen u = 2+4*t^2.


Akkor du/dt = 8t


Azaz du=8t*dt


Behelyettesíted ezeket az integrálba ("t"-t átraktam dt mellé, hogy lásd mivan):


int -6*sqrt(2+4t^2)*t*dt =


int -6*sqrt(u)*1/8*du


Azért osztasz le 8-al, hogy ugye visszakapd a "t*dt"-t. Ezért helyettesíthetsz be du-val, mivel a du=8t*dt.


Ezek után már egyszerűen csak u-ra integrálsz:


= -6 * 1/8 * int sqrt(u)du = -6 * 1/8 * 2/3 * u^3/2


= -1/2 * u^3/2 = -1/2 * (2+4*t^2)^3/2


plusz konstant...

2015. máj. 30. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen
2015. jún. 2. 13:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Danke.
2015. jún. 4. 17:31