Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika segítség? Kirchhoff...

Fizika segítség? Kirchhoff törvények mátrix alakban!? (egyetem, elmélet)

Figyelt kérdés

[link]


Itt a 21-es dián mi alapján írta fel a mátrixot? És hogy jött ki a megoldás?



2015. jún. 1. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg linalgból a lineáris egyenletrendszerek mátrixos alakját, és megoldását.


A példa felírása után ebben már nincs fizika, csak tiszta matek.

2015. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi alapján? A 20. dia közepén levő 3 sorban látható egyenleteket írta fel "mátrix alakban".
2015. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi... hát azt már nem tudom, hogy hol keressem, szal akkor inkább levezetem az egyenletrendszert...
2015. jún. 2. 08:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát azért nem olyan nehéz azt megtalálni ezer helyen, például egy:

[link]

2015. jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

> „hát azt már nem tudom, hogy hol keressem”

Ha végig gondolod, hogy hogyan kell egy vektort megszorozni egy mátrixxal, akkor is látni fogod, hogy a mátrixos és az egyenletes felírás ekvivalens.

2015. jún. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

utána tudtam volna nézni, de helyette itt vártam választ, mert nem volt rá időm...

mindegy, azért kösz

2015. jún. 2. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a végére bizonytalanodtam el, hogy akkor most mire is kívántál válaszokat kapni?

Arra, hogy a három egyenletből hogyan lett mátrixos egyenlet, vagy a megoldására, vagy mindkettőre?

2015. jún. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mind a 2re, de már nem fontos, mert inkább csinálom mtx nélkül, rendezgetéssel, ha kérdezi a tanár :)
2015. jún. 2. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!