Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segít valaki? Határozza meg...

Segít valaki? Határozza meg az x^2+y^2=25 egyenletű kör és az y=15-x egyenletű egyenes metszéspontjának koordinátáit!

Figyelt kérdés
légyszi valaki írja le, hogy kell ezt megoldani. köszönöm!

2015. jún. 1. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
2015. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én tavaly érettségiztem és azóta nem foglalkoztam vele, bevallom őszintén hogy ezért próbáltam meg most. Nekem nem adott eredményt.

Koordinátageometriában mindig ha metszéspontot keresel akkor be kell helyettesítened, mondjuk y-t, és kiszámolni ezt, majd ezután visszahelyettesíteni.

Én behelyettesítettem, másodfokú egyenlet jött ki, és a gyök alatt negatív szám lett.

Ez esetben ez azt jelenti hogy az adott kör és egyenes nem metszi egymást.

Ne haragudj, ha nem jó a megoldás, rég volt már a matek, de remélem segíthettem valamennyit.

A másodfokúm ami kijött, egyébként:

x^2-15x+100=0

2015. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb megoldás az, hogy ábrázolod mindkét ponthalmazt a koordináta-rendszerben:


-x^2+y^2=25 -> origó középpontú kör, melynek sugara 5 egység


-y=15-x -> -1 meredekségű egyenes, ami 15-nél metszi az y-tengelyt.


Látod, hogy hány metszéspont van.


Számolásnál egyenletrendszerrel kell számolni.

2015. jún. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!